Preview: Castles of Caleira

27990660_10155607571728853_1514834592_o_600

Stavba hradu často bývá jen o tom, že kladete správně jeden kámen na druhý. Alespoň tak mě to učil můj otec. Jenže mě nikdy neprozradil, jak takovou rozestavěnou budovu ochránit před nájezdy soupeře a jejich bombardováním. A tak si musím najít cestu sám!

Dva monarchové se potkávají v bitvě o stavbu toho nejluxusnějšího hradu v mikro-karetní hře . Ta se skládá z pouhých osmnácti karet. A právě tato hra přichází právě na server a žádá o vaši podporu. Naším úkolem dnes je tedy nejen na ni upozornit, ale také si říct, jestli za tu investici a podporu stojí.

Základem je tedy osmnáct karet s celkem devíti stavbami. Každá z nich kromě svého názvu a ilustrace obsahuje také text popisující schopnost a také její hodnotu ve vítězných bodech. Na začátku stačí všechny dostupné karty zamíchat a každému účastníkovi rozdat dvě startovní karty představující jeho základní výbavu. Zbytek karet vytvoří dobírací hromádku uprostřed.

28035031_10155607572818853_798071234_o_600

Ve hře se všichni (dva až čtyři) účastníci střídají na tahu, který se skládá ze tří fází. Všechno vždy začíná dobráním karty, pokud ještě je nějaká ve společné zásobě. Hlavní částí tahu je ale možnost zahrát kartu budovy před sebe a to buď obrázkem nahoru, nebo dolů. Tím hráč určuje, kdy se aktivuje její schopnost. Skrytím identity karty může tento moment hráč odložit. Budoyy je třeba hrát do linie před hráčem.

Akce umožňují nejen útočit na soupeřovy karty, ale také měnit vybavení, odkrývat karty a především střádat vítězné body. To je nakonec i cílem celé partie, který nastane, jakmile už nezbývají v dobírací hromádce žádné karty. Hráči obodují svoje budovy, které jim zůstaly na stole, plus po jednom bodu za neodkrytou kartu.

Herní průběh tedy příliš nepřekvapí. Je to samozřejmě způsobené tím, že Castles of Caleira jsou mikro-hrou. A přesto karty nabízejí zajímavou možnost. Hraní skrytě nebo otevřeně totiž umožňuje hráčům kontrolovat vývoj a připravovat si půdu pro pozdější chvíle.

28080483_10155607572468853_21502263_o_600

Ale. Ono už mluvit obecně o pozdějších momentech v mikro hře je trochu nesmyslné. To proto, že herní doba této malé karetky se pohybuje v maximální rovině deseti minut. A jako taková malá krabička do kapsy funguje opravdu příjemně. Přesně to je ostatně posláním těchto sbírek několika karet, které umí nabídnout často zajímavé zážitky.

Tentokrát ale nejde ani tak o samotný mechanismus. Hráči jednoduše sbírají vítězné body. Ale spíš o to, že partie je poměrně solidně soupeřivá. Hráči mají možnost si navzájem bořit karty, což je určitě dobrým prvkem u takto jednoduché hry.

Proč byste tedy měli podpořit právě tuto hru? Hlavními důvody je rychlost partie, solidní zpracování a příjemná konfliktnost. Hra je to malinká a tomu bude odpovídat i vybíraná částka za jeden box. Pokud tedy máte rádi hry s několika kartami, pak Castles of Caleira mohou být vaším dalším přírůstkem do sbírky.

Facebook: https://www.facebook.com/castlesofcaleira

More Stories
Review: Escape from 100 Million BC – travelers through time
%d bloggers like this: