Preview: Blowback – pohlednice se vrací

blowback-01

Je to jen pár týdnů, co jsme uveřejnili nadšenou recenzi na pohlednicovou šifrovací hru Wish You Were Here. Toto načasování nebylo vůbec náhodné, protože právě v tuto chvíli běží na serveru kampaň na její pokračování. Za jejím vznikem stojí malá společnost . Její členové se netají svojí láskou k únikovým a šifrovacím hrám.

Byla to tak velká láska, že se rozhodli stvořit vlastní. Současně ale podlehli přesvědčení, že není potřeba hromada komponent, mobilní aplikace nebo složitý herní mechanismus. Místo toho stačí pětice pohlednic potištěných řadou textů, obrázků a číslic.

A jak jsme popsali už v naší minulé recenzi, může z toho být opravdový hit! A tam kde skončila první hra, navazuje nová. Její jméno jsme si nechali až do třetího odstavce a je to . Hráči dostanou po úspěšné (teď už je to jasné) kampani černou obálku s několika řádky instrukcí. Uvnitř na ně pak už žádná pomoc nečeká.

Pět pohlednic, hromada úkolů a tentokrát nejde jen o nějaké komplikované šifry. Autoři se snaží reagovat na přání hráčů a mění koncept. Šifry tedy nebudou vyžadovat složité řešení, ale spíš průzkum a intenzivní sběr informací. K novým šifrám tedy budete potřebovat také internet. Hra je totiž úzce propojená s realitou a opět se z jednotlivých úkolů a jejich řešení začne vynořovat smysluplný příběh.

blowback-03

Pokud si chcete otestovat, jak vlastně takovéhle šifry a jejich řešení probíhají, můžete se připojit do řad fanoušků Enigma Emporium na Facebooku, kde je každý týden zveřejněný nějaký nový úkol.

Ne, nebude to jednoduché. Cestu k úspěchu vám sice nikdo neměří ani nemůžete prohrát, ale tady to nevadí. Vaše snažení bude samo o sobě lemované zážitky a vzpomínkami, které umí vytvořit pouze pocit z úspěchu. Pocit, který si v Blowbacku budete užívat!

Celkově počítejte, že za svých sedm dolarů (ano, pouze tolik stojí jedna kopie hry!) získáte minimálně neuvěřitelných pět hodin. Ale je mnohem pravděpodobnější, že číslo bude ještě o krapet vyšší, protože některé šifry vás prostě zaseknou. A jindy se zase začtete do zajímavých informací na internetu. I v tom je novinka zajímavá, protože vás donutí rozšířit si obzory o věcech, o kterých jste možná dosud nic moc nevěděli.

Navíc pokud pomůžete kampani v úspěchu, můžete se dočkat speciálního dárku v podobě jednoho příběhu navíc. To se ale všechno dozvíte už pěkně podrobně na stránce Kickstarteru, kam vás s radostí odkážeme na závěr tohoto článku.

Předtím ale ještě musíme říct, že Blowback je Tarzanem mezi deskovými hrami. Vychovaný zcela jinak, ale při tom jej budou pro jeho odlišnost všichni milovat. Blowback je prostě neskutečným šifrovacím zážitkem, který se odehrává i v reálném světě!

https://www.kickstarter.com/projects/1327814917/blowback-wish-you-were-here-part-ii?ref=section-homepage-featured-project-list-recommendations&fbclid=IwAR24AcIQpRrY5AGVAfxATjKmFKp4hjsN6JnWev-5_Y2f9VJHSqQsnMR4BjA

More Stories
Review: Asgard – era of the gods comes to an end
%d bloggers like this: